DRAMATIČNO U FINALU: Cedevita pomela Cibonu i izborila majstoricu!

Cibona je mogla po 19. put postati prvakom Hrvatske, odnosno, mogla je preknuti vladavinu gradskog rivala u domaćem prvenstvu koja traje od 2013. godine. No, Cedevita je odigrala zaista fantatstičnu utakmicu i zasluženo izborila peti ogled.

Cedevita je uvjerljivo svladala Cibonu sa 79:54 (16:16, 23:10, 13:14, 27:14) u četvrtoj utakmici finalne serije za prvaka Hrvatske i izjednačila ukupan rezultat na 2:2. Dakle, o naslovu prvaka odučivat će peta utakmica koja je na rasporedu u četvrtak 1. lipnja u 20 sati u KC Dražen Petrović.

Cedevita je odigrala tijesnu prvu dionicu utakmice i onda je krenuo uragan koji Cibona više nije mogla pratiti. Do poluvremena je Ceda imala 12 poena prednosti, a u zadnjih deset minuta ušla je s deset poena prednosti. U posljednjoj dionici Cibona se nakratko probudila serijom 5:0, ali Cedevita ubrzo odgovara sa serijom od 13:0 i odmaknuli su na 21 poen prednosti.

Ciboni je Cedevita ovoga puta bila prevelik zalogaj i to u svim segmentima igre. Kod pobjedničke momčaci najefikasniji je bio Džanan Musa sa 16 poena, Miro Bilan upisao je 12 poena i 12 skokova, Marko Tomas također je upisao 12 poena, ali pridonio je sa sedam skokova i tri asistencije.

Cibona je imala samo dvojicu s dvoznamenkastim učinkom, Domagoja Bošnjaka s 14 poena i Luku Žorića s 13 poena.