Cibona se vratila pobjedama: Nakon dva produžetka svladali MZT, Žižić odigrao fantastično (VIDEO)

Još jednom briljantan je bio Ante Žižić sa čak 37 koševa i 20 skokova, dok je Elijah Johnson dodao još 16, a Šakić 15 koševa.

Cibona je u četvrtom kolu regionalne ABA lige svladala na gostovanju u Skopju MZT nakon dva produžetka sa 89:85 (17:13, 17:25, 22:18, 16:16, 10:10, 7:3). Još jednom briljantan je bio Ante Žižić sa čak 37 koševa i 20 skokova, dok je Elijah Johnson dodao još 16, a Šakić 15 koševa. Kad smo kod efikasnosti dodajmo kako je kod protivnika najuvjerljiviji bio Uroš Lučić sa 18, a onda i Thames sa 17 koševa.

Bila je to zaista uzbudljiva utakmica, puna preokreta. Cibosi su poveli s deset koševa razlike i vodili 15:5, dok su, recimo, u trećoj dionici utakmice imali 13 koševa zaostatka za Makedoncima. Imali su i jedni i drugi prilike za pobjedu, ta MZT je imao sedam koševa prednosti prije dvije minute prije kraja susreta. No, Cibona se iščupala, to jest, Žižić je potegnuo. Išlo se potom u dodatnih pet minuta u kojima je Cibona bolje otvorila i povela s pet koševa dvije minute prije isteka produžetka. No, MZT dvjema tricama dolazi do vodstva 40-ak sekundi prije kraja. Rozić ubacuje jedno slobodno bacanje, drugo je promašio i time umjesto pobjede donio Ciboni još neizvjesnosti. Posljednjih 20 sekundi Cibona ima napad, ali se Šakić spetljao.

No, onda na scenu stupa Žižić koji je zabio posljednjih pet poena na utakmici. Prvo je gađao dodatno slobodno bacanje za 87:85, dvije minute prije kraja, a onda je pobjedu potvrdio zakucavanjem 2.5 sekunde prije kraja za konačnih 89:85.

Cibona je tako upisala treću pobjedu ove sezone, a imaju tek jedan poraz, onaj od Partizana iz prošlog kola. MTZ ima četiri poraza.