Cibona nemoćna protiv Zvezde, Zadar odigrao sjajno gostovanje u Baru (VIDEO)

Nakon devet odigranih kola Cibosi imaju omjer od šest pobjeda i tri poraza i dijele treće mjesto s Cedevitom i Partizanom, a Zvezda je i dalje na vrhu sa savršenim skorom 9-0.

U devetom kolu regionalne ABA lige, Cibona je poražena od vodeće Crvene zvezde na svom parketu sa 70:91. Cibona nije uspjela ostvariti dobar rezultat protiv aktualnog prvaka i jedine do sada neporažene momčadi prvenstva, a praktički je sve bilo jasno već na velikom predahu kada je beogradska momčad imala prednost od dvadeset razlike.

Početkom treće dionice Zvezda stiže do 25 poena prednosti, a čak se i u posljednjih šest minuta utakmice ušlo s 24 razlike. Ipak, Vukovi su ispalili seriju od 13:0, ali bilo je prekasno za bilo kakav veći podvig. Cibona je ostala na tom učinku i završilo je 91:70 u korist gostiju.

Kod Cibone najefikasniji su bili Ante Toni Žižić sa 16 koševa i osam skokova, a kapetan Marin Rozić pridonio je s 15 poena. Kod Zvezde najbolji su bili Stefan Jović i Nathan Wolters a 14 koševa.

Košarkaši Zadra slavili su u ogledu protiv Mornara iz Bara i to kao gosti. Zadrani su slavili s 110:104! Krenulo je sjajno za goste već u prvoj dionici utakmice, držali su dvocifrenu prednost od prve četvrtine pa gotovo kroz cijeli susret. Tek se pred kraj utakmice Mornar priključio na opasnih četiri razlike, ali tada je Marko Jurica tricom vratio prednost Zadru.

Ivan Marinković i Boris Barać pridonijeli su s 27 koševa za Zadar, Marinković je dodao još deset, dok su Lamont Jones s 30 i Octavius Ellis sa 25 poena bili najbolji u momčadi Mornara.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 4-5, a Mornar na 2-7.