Cibona ne može bez drame: Prokockali ogromnu prednost i pobijedili u posljednjim sekundama (VIDEO)

Utakmica je bila pravi triler jer su Cibosi uspjeli prokockati ogromnu prednost i na kraju su se vadili u posljednjim sekundama.

Košarkaši Cibone slavili su u napetoj utakmici drugog kola ABA lige protiv Mornara iz Bara s 91:89 (28:16, 20:21, 23:28, 20:24). Utakmica je bila pravi triler jer su Cibosi uspjeli prokockati ogromnu prednost i na kraju su se vadili u posljednjim sekundama.

Cibona je odlično otvorila serijom od 12 koševa, a nedugo nakon toga odlijepili su se na plus 15 i prvu dionicu utakmice završili sa 28:16, a do kraja druge četvrtine držali su vodstvo i na poluvrijeme otišli sa jedanaest koševa prednosti.

Nastavak utakmice bio je pravi horor za navijače. Krenulo je dobro i ‘Vukovi’ su sredinom treće dionice imali visoku prednost od 14 razlike, činilo se kako će sve proći mirno i kako je Cibona spremila bodove u džep, a onda je krenula drama. Cibona je stala, a Mornar dodao gas. Jones je proradio i doveo goste na samo šest koševa zaostatka, a utakmica se bližila kraju.

Početkom posljednje dionice Mornar je odigrao seriju od 10:2 i preokrenuo utakmicu, a završnica je bila izrazito napeta. Ipak, Ante Žižić pokazao je klasu i šest sekundi prije kraja utakmice odradio je sjajan skok u napadu nakon što je Marić promašio slobodno bacanje za vodstvo. Pantić je napravio osobnu na Žižiću, a ovaj je pogodio oba slobodna bacanja za 91:89. Do isteka vremena Cole Dickerson pokušao je tricom donijeti Mornaru pobjedu, ali nije uspio.

Kod Cibone su najefikasniji bili Željko Šakić sa 27 poena i Ante Žižić sa 19, dok su Dickerson sa 33 koša i Jones sa 15 koševa i 13 asistencija bili najbolji kod Mornara. Cibona je upisala drugu pobjedu u ABA ligi, a u sljedećem kolu gostuje kod Partizana u Beogradu. Partizan je također stopostotan.