Cedevita preokrenula ogroman zaostatak i slavila, Jackson briljirao, Cedevita bez problema s Crnogorcima (VIDEO)

Cedevita je odigrala još jednu napetu utakmicu u kojoj je gubila sa 17 razlike, a na koncu je kreirala veliki preokret i slavila s 15 koševa prednosti.

U utakmici petog kola skupine A Eurokupa Cedevita je na svojem parketu slavila protiv ruskog Nižnji Novogorda s 92:77 i time stigla do vrlo važne pobjede za prolaz u drugu fazu natjecanja. Cedevita je tako stigla do svoje druge pobjede u Eurokupu isto kao i Lietkabelis i Novogord, a prva je Gran Canarija s četiri pobjede.

Cedevita je odigrala još jednu napetu utakmicu u kojoj je gubila sa 17 razlike, a na koncu je kreirala veliki preokret i slavila s 15 koševa prednosti. Gosti su bolje krenuli i već nakon pet minuta igre imali su sedam koševa prednosti. Razlika se povećavala do kraja prve dionice i Novogord je na prvu pauzu otišao s 11 koševa prednosti. U nastavu je Nižnji povećavao prednost, a trice su im same ulazile. Ipak probudila se Cedevita i do poluvremena ipak smanjila veliku razliku na deset koševa zaostatka.

U trećoj dionici Cedevita je malo dodala gas, stigla je zaostatak i na koncu sjajnom serijom od 9:0 stigla do vodstva 68:66, bilo je to drugo vodstvo domaćina, prvo je bilo na otvaranju utakmice 2:0. Cedevita je do kraja susreta samo pojačavala prednost da bi na kraju povela i pobijedila s 15 koševa razlike.

Obrana je odigrala ključnu ulogu nakon prvog poluvremena jer je Cedevita primila samo 25 koševa.

U redovima Cedevite uvjerljivo najefikasniji bioje Pierre Jackson koji je ubacio 38 koševa i upisao je pet asistencija, uz njega dobar je bio Miro Bilan s 18 koševa i 11 skokova. Kod Novogorda najefikasniji su bili Strebkov s 21 i Kane s 15 koševa.

Cibona pobijedila Mornar iz Bara

Cibona je upisala pobjedu u 4. kolu Lige prvaka protiv Mornara iz Bara. “Vukovi” su slavili s 90:72 i to im je prva pobjeda u ovome natjecanju, a svladali su momčad koja je u prva tri kola upisala dvije pobjede.

U redovima Cibosa najbolji su bili Ante Žižić s 21 košem i Željko Šakić sa 14 koševa, dok su kod Mornara to bili Jones s 20 i Ellis s 18 koševa.

Cibona sada u D skupini ima omjer 1-3, a 15. studenoga idu u goste u Litvu kod Juventus Utene.