Cedevita je broj jedan u Zagrebu! Cibona je uspjela parirati tek u prvih nekoliko minuta

Vukovi su bili inferiorni od samoga početka, priključak za Cedevitom uspjeli su držati tek prvih šest minuta kada je rezultat bio 17:16, a nakon toga Cedevita je ubacila u brzinu više i odlijepila se serijom 15:2, odnosno stigla je do prednosti od 32:18.

Derbi desetog kola regionalne košarkaške ABA lige pripao je Cedeviti koja je u zagrebačkom ogledu svladala Cibonu sa 100:80. Pred oko dvije i pol tisuće gledatelja u Dvorani 2, Doma sportova, Cedevita je stigla do sedme pobjede ove sezone u ABA ligi.

U drugoj dionici utakmice aktualni prvak povećao je na dvadeset koševa prednosti, a moglo je biti i više samo da se momčad nije toliko rotirala. Nakon poluvremena Cibona je uspjela smanjiti prednost na 12 koševa zaostatka, ali Cedevita je ekspresno vratila kontrolu i već na kraju treće četvrtine imala prednost od 81:58. U posljednjoj dionici Cedevita je mirno privela kraju susret i stigla do visoke pobjede.

U redovima Cedevite najefikasniji su bili Luka Babić sa 24 koša, šest asistencija i pet skokova, potom Miro Bilan sa deset koševa i sedam skokova i Mirza Begić sa deset koševa, a kod Cibone najboljima su se pokazali, Nik Slavica sa 17 koševa, Scott Reynolds s 14 koševa te Marin Rozić i Petar Marić sa 13 koševa.

Vodeća momčad Lige je Budućnost s omjerom 9-1, potom je Crvena zvezda omjerom 9-0 i utakmicom manje, a na trećem mjestu je Cedevita sa omjerom od 7-3 koliko ima i Partizan. Cibona je peta sa omjerom 6-4, a Zadar je deveti sa 4-4.