CEDEVITA GAZI SVE PRED SOBOM! Petom pobjedom u nizu osigurali Top 16 Europkupa!

Autor: B.H.

"Odigrali smo dobru obranu, možda i najbolju ove sezone i zato smo i pobijedili utakmicu", kazao je nakon susreta Veljko Mršić.

U 7. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je u Litvi pobijedila Lietkabelis sa 69:68 i tako su Zagrepčani i teoretski osigurali prolaz u drugu fazu.

Gosti su u su u trećoj četvrtini bili na 14 poena prednosti, nakon čega su se domaćini uspjeli vratiti i izjednačiti. Na 3:50 min. do kraja rezultat je bio 59:59, no Luka Babić potom je zabio za vodstvo Cedevite 61:59, a na 1:59 min. do kraja Marko Tomas pogodio je svoju četvrtu tricu i tako svoju momčad odveo na +5.

Na drugoj strani brzo je odgovorio Ben Madgen, čime se Lietkabelis približio na -2, ali Marko Arapović i Tomas sačuvali su pobjedu Cedevite u zadnjoj minuti.

Tomas je s 23 poena i tri skoka bio prvi strijelac Cedevite. Arapović je upisao 11 poena, šest skokova i tri asistencije, Luka Babić je dodao 10 poena, šest skokova i dvije asistencije, a Miro Bilan devet poena, osam skokova i tri asistencije.

Kod Lietkabelisa je Kšištof Lavrinovič upisao 16 poena i tri skoka, a Madgen je utakmicu završio s 15 poena i devet skokova.

“Odigrali smo dobru obranu, možda i najbolju ove sezone i zato smo i pobijedili utakmicu. Problem je bilo previše izgubljenih lopti. Izgubili smo ih čak 23, a to si ne smijemo dozvoliti i u tome moramo biti puno bolji. S tim izgubljenim loptama i nekim njihovim skokovima u napadu vratili smo Lietkabelis u igru. Sve u svemu, ovo je dobra pobjeda protiv ekipe od koje smo izgubili kod kuće. Igrali smo bez prvog playmakera, a sad nam predstoji nova utakmica u nedjelju. Moramo se pripremiti i ubaciti novog igrača u igru. Pobijedili smo osam utakmica zaredom, od čega četiri u Eurokupu. Čestitam dečkima na odličnoj utakmici, a i Lietkabelis je isto odigrao dobru utakmicu. Tvrda su momčad i zasluženo su na mjestima na kojima jesu u litavskom prvenstvu i u Eurokupu”, kazao je nakon utakmice trener Veljko Mršić, stoji na stranicama kluba.