POTPUNI ŠOK! Islanđani zvjerski pregazili Šveđane

U jednom trenutku Islanđani su imali čak 10 golova prednosti

Island i Švedska su nam priuštili eksplozivni početak Europskog rukometnog prvenstva. Apsolutni favoriti, Šveđani, ostali su pregaženi, Islanđani su ih pobijedili rezultatom 26:24 i “začepili” usta svima koji su im predviđali ekspresno ispadanje s Eura.

Švedska je otužno otvorila utakmicu, a Island je od prve minute krenuo snažno i ubrzo su stigli na +5. Golman Islanda Gustavsson bio je neprobojan i do kraja prvog poluvremena, kojeg je njegova ekipa dobila 15:8, skupio 11 obrana. Švedska se na otvorenju jednostavno raspala, obrana je bila očajna, golmani kao da su bili šuplji, a Island je to pošteno iskoristio.

Vrhunac utakmice svakako se dogodio u 40. minuti kada je Island bio na +10, 21:11 u tom trenutku je bio rezultat. Ipak, Šveđani su se razbudili i u nekoliko minuta uspjeli su smanjiti islandsku prednost.

Island je u završnicu ušao s minimalnom prednosti i Švedska je bila na rubu preokreta, ali Island to nije dopustio. Zabili su dva laka gola i to je bio kraj.