Pomno probrani sastojci poput kokosovog mlijeka u kombinaciji s đumbirom i karadamom proizvode harmoniju koja će vaše nepce osvojiti na prvu.
Sorbet od svježeg manga kremast je i osvježavajući desert koji će tijelu smjesta uputiti jedan egzotični impuls energije. Pomno probrani sastojci poput kokosovog mlijeka u kombinaciji s đumbirom i karadamom proizvode harmoniju koja će vaše nepce osvojiti na prvu. K tome, vaše kulinarsko umijeće ne mora podrazumijevati vrhunske sposobnosti, pa stoga trk po namirnice i zakoračite svijet egzotičnih okusa.
Sastojci:
½ šalice vode
½ šalice nezaslađenog kokosovog mlijeka
¾ šalice šećera
Kardamom je mirisan začin popularan u indijskoj kuhinja. Koristi se za okus umaka, riža i pudinga. Među zdravstvenim prednostima tvrdi se da ovaj začin detoksificira tijelo i čisti bubrege.
4 mahune kardamoma, zdrobljene
2 mahune cijele kardamoma
½ čajna žlica mljevenog svježeg đumbira
¼ džema od marelice
2 velika zrela manga, oguljena, s uklonjenom košticom i izrezanog na komade (2 šalice)
Priprema:
U duboku tavu ulijte vodu, nezaslađeno kokosovo mlijeko, dodajte šećer, lagano zdrobljene mahune kardamoma, cijele mahune i izmrvljeni đumbir, a zatim pirjajte na srednje jakom plamenu pet minuta. Uklonite s vrućine i ostavite da se ohladi 25 minuta. Mješavinu stavite u zdjelu, a zatim dodajte džem od marelice.
2. Nasjeckani mango izmiksajte u pire, dodajte začinjeno kokosov mlijeko i ponovo izmiksajte. Mješavinu manga i kokosovog mlijeka izlijte u zdjelu i stavite u hladnjak na sat vremena.
3. Smjesu zatim stavite u aparat za pravljenje sladoleda i zatim postupajte prema uputama za rukovanje aparatom. Sorbet od manga držite u zamrzivaču neposredno prije serviranja.
Napomena: Sorbet od svježeg manga u zamrzivaču možete držati najviše tri dana.
Ljudi će radije poslovati s nekim tko im se sviđa i kome vjeruju nego s nekim tko im se ne sviđa, čak i ako taj nudi proizvod bolje kvalitete i niže cijene, ustvrdio je izraelsko-američki psiholog nobelovac Daniel Kahneman.
Fon Biskich uspio je spojiti zvuk i čokoladu te osmisliti najslađu gramofonsku ploču. Tako njegov čokoladni nosač zvuka sadrži Biškićev singl 'O, kakva Luna/(Guarda che luna)'. A onaj kome se pjesma ne sviđa, uvijek je može - pojesti, zajedno s etiketim načinjenom od jestivih boja.
Zbog premalog broja prodanih ulaznica, organizatori Rokaj festa, jednog od zvučnijih zagrebačkih proljetnih festivala, priznali su sami sebi, izvođačima i publici da projekt nije uspio. Ipak, dio programa, u kojem će nastupiti Slayer, Mastodon i Gojira, preselit će se u dvorište kluba Močvara, u petak 8. lipnja.
Copyright © Dnevno.hr 2012.