
Pogledajte na karti lokacije zaboravljenih zagrebačkih groblja.
Groblje na Rokovom perivoju
Groblje se nalazilo uz kapelu sv. Roka, koja i danas postoji, a podignuta je 1648. godine. Na tom su groblju pokapani većinom stanovnici Donjeg grada, ali i neki gornjograđani. Tu su pokopani Vatroslav Lisinski i barun Dragojlo Kušlan. Groblje se koristilo do 1877. godine.
Prikaži Groblje Rokov perivoj na većoj karti
Židovsko groblje
Nalazilo se ispod kapele sv. Roka, na zemljištu koje je kupila Židovska općina. Korišteno je od 1811. do 1877. godine. Nastojanjima židovskog pogrebnog društva Hevra Kadiša to je groblje znatno prošireno 1838. godine. Pokapanja su nastavljena na Mirogoju nakon njegovog otvaranja.
Prikaži Židovsko groblje na većoj karti
Lauri Allan Törni finski je vojnik koji je branio Finsku od SSSR-a, pridružio se njemačkoj vojsci u Barbarossi, a kasnije je za SAD služio u Vijetnamu.
Za osobu koja je umrla prije više od 30 godina Tito ima veću prisutnost u medijima od većine živih političara. O njemu se knjige objavljuju redovito, a nedavno smo svjedočili filmu Jozef i Zafranovićem serijalu Tito - posljednji svjedoci testamenta.
Iako uvijek okružen lijepim ženama, Tito je navodno volio druženje sa svojim suradnicima. Jedan od Titovih ljubavnika navodno je bio i Budimir Lončar!
Copyright © Dnevno.hr 2012.